10 KORZYŚCI z Tańca Uwielbienia

Taniec uwielbienia to przestrzeń w której, skupiając nasz wzrok na Bogu i Jego chwale, możemy, niejako mimochodem, otrzymać ogromne korzyści, nie tylko w sferze duchowej, ale i… fizycznej!

Słowo Boże nieustannie zapewnia nas: «Starajcie się najpierw o królestwo Boże i Jego sprawiedliwość, a WSZYSTKO inne będzie wam dodane» (Mt 6, 33). Święta Teresa z Ávila miała usłyszeć od Jezusa: “Zajmij się Mną, a ja zajmę się Tobą! Istotnie Bóg jest Dawcą wszelkiego dobra i Hojny jest w dawaniu!

Taniec uwielbienia to przestrzeń w której, skupiając nasz wzrok na Bogu i Jego chwale, możemy, niejako mimochodem, otrzymać ogromne korzyści, nie tylko w sferze duchowej, ale i… fizycznej!

Zacznij tańczyć dla Boga to nie tylko Kurs, ale i WYZWANIE, na którym, jako „skutek uboczny” modlitwy ciałem otrzymasz błogosławieństwo i łaskę w następujących obszarach:

1. Doświadczenie Miłości i bliskości Boga

Kiedy zapraszamy Jezusa na parkiet naszej codzienności, możemy doświadczyć przemiany szarości dnia codziennego w przepiękny BAL naszego życia! Bóg w Swojej szalonej Miłości do Ciebie pragnie dzielić z Tobą każdą sekundę Twojego istnienia. On chce być obecny we wszystkich czynnościach, jakie podejmujesz – także w Twoim tańcu! Pytanie, czy Mu pozwolisz…? 

2. Wzmocnienie poczucia własnej wartości

Wszystkie ćwiczenia treningi taneczne są u nas połączone z zasłuchaniem w Słowo Boże. To z Biblii dowiadujemy się prawdy o naszej królewskiej tożsamości i godności! A skoro „Słowo Boże jest żywe i skuteczne” (Hbr 4, 12) to jednego możesz być pewien/pewna: Twoje ciało na Nie zareaguje! Trzymając dumnie na głowie Swoją niewidzialną koronę, jako dziedzic Królestwa Bożego, nauczysz się utrzymywać prawidłową postawę – wyprostujesz się i pozbędziesz przykurczy w ciele.

3. Redukcja tkanki tłuszczowej

Obżarstwo to jeden z 7 grzechów głównych! Jego srogie konsekwencje ponosi nasze biedne ciałko! Wciąż jednak taniec uwielbienia jest formą ofiary całopalnej przed Panem – SPALAMY w niej mnóstwo kalorii i zrzucamy zbędne kilogramy, w ogóle o tym nie myśląc. Nawet nie zauważysz kiedy Twoja sylwetka wysmukli się i nabędzie pięknych kształtów!

4. Wolność od napięć

”Ku wolności wyswobodził nas Chrystus.” (Ga 5,1) Podczas tańca uwielbienia możesz doświadczać owoców Odkupienia, które jest nam dane w Chrystusie Jezusie Panu naszym! Nie musisz być niewolnikiem stresu, który kumuluje się w Twoich mięśniach. Możesz rozluźnić Swoje ciało i oddychać pełną piersią na chwałę Twojego Zbawiciela! 

5. Przemiana stylu życia

Motywacja rodzi się z… działania! Wiara jest decyzją – nie uczuciem. Podobnie taniec uwielbienia może stać się Twoim sposobem na aktywne życie jeśli tylko zdecydujesz, że chcesz zanurzać Swój ruch w modlitwę. Podejmując regularny wysiłek fizyczny na Bożą chwałę, odzyskasz witalność i siłę do codziennego funkcjonowania!

6. Akceptacja i szacunek do swojego ciała

Twoje ciało jest świątynią Ducha Świętego (1Kor 6,19) i potrzebujesz o nie dbać. Warto to robić w zgodzie ze swoimi wartościami i upodobaniami. Jeśli Twoją pasją jest taniec – z nami możesz się go uczyć do muzyki chrześcijańskiej! To jedyny taki Kurs dla ludzi wierzących, którzy pragną być uszanowani w swoim doświadczeniu religijnym. Wierzę, że to też świetna okazja do tego, by na nowo przyjąć, pokochać i zaakceptować siebie i swoje ciało!

7. Nowe relacje

Taniec od wieków pełnił funkcję wspólnototwórczą! Dziś, mimo dzielących nas odległości i obostrzeń, możemy łączyć się ze sobą duchowo i za pomocą Internetu, by budować piękne i trwałe więzi z osobami, które podzielają nasze pasje i wartości! Za zachętą św. Jakuba (5, 16), trwamy w modlitwie za siebie nawzajem i wspieramy się w dążeniu do doskonałości.

8. Rozwój w Łasce

Z nami nie tylko rozpoczniesz Swoją taneczną przygodę z Jezusem​, ale i poznasz technikę różnych stylów tanecznych, takich jak jazz, balet, modern (taniec współczesny), salsa, latino i fitness. Możesz uczyć się tańca pod okiem profesjonalisty, dbając o poprawne i bezpieczne wykonywanie poszczególnych ćwiczeń.

9. Siła i moc

Jeśli potrzebujesz wzmocnić i uelastycznić Swoje mięśnie – zarówno te fizyczne, jak i duchowe, to żywiołowy taniec uwielbienia jest jak najbardziej dla Ciebie! Oddając Bogu chwałę na wzór Króla Dawida, usprawniamy nasze ciała, zachowując je w zdrowiu i urodzie!

10. Radość w Duchu Świętym

Tak po ludzku rzecz ujmując, wysiłek fizyczny wyzwala w nas endorfiny – czyli hormony szczęścia. Jednak prawdziwą radość daje TYLKO Bóg. To w Nim poruszamy się i jesteśmy (Dz 17, 28). I to On nieustannie zaprasza nas do radości. Bóg pragnie Twojego szczęścia! To Jemu najbardziej na świecie zależy właśnie na Tobie! Czy ucieszysz się dzisiaj Jego Miłością…?

Zapraszam Cię całym sercem: Zacznij tańczyć dla Boga! Już dziś możesz to czynić w najwygodniejszym dla Ciebie miejscu i czasie na Kursie “Taniec Uwielbienia od Podstaw”!

Maria Trusiło-Kiepuszewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uwielbiaj Tańcem
razem z nami!

Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj informacje o promocjach i wydarzeniach ze świata Tańca Uwielbienia!

Klikając w powyższy przycisk wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celu otrzymywania informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach od Worship Style sp. z o.o., zgodnie z polityką prywatności. W każdej chwili masz prawo do usunięcia danych, ich poprawy i wypisu.