4 przyczyny BÓLU Twojego CIAŁA

Chcę Ci dzisiaj powiedzieć o czterech przyczynach bólu naszego ciała. Ten ostatni może Cię zaskoczyć...

1. Brak aktywności ruchowej

Pierwszym powodem bólu ciała jest… bezruch! 

Nasze ciało nie jest stworzone do tego żeby siedzieć przez cały dzień przed telewizorem czy przed komputerem. Nasze ciało jest stworzone do ruchu! Aktywność fizyczna utlenia mięśnie. A w momencie gdy nasze ciało nie rusza się przed dłuższy czas, to mięśnie zaczynają cierpieć z powodu braku dotlenienia. Co więcej jeżeli się nie ruszamy, to nasze mięśnie nie pracują i zanikają, a stawy nie są odpowiednio uruchamiane, co w konsekwencji prowadzi do różnych dolegliwości bólowych. Pierwszą przyczyną bólu ciała jest więc brak zdrowej i porządnej aktywności fizycznej.

Jeżeli czujesz, że Twoje ciało boli z powodu zasiedzenia w pracy i zbyt małej ilości ruchu, to zapraszam Cię po łagodne ćwiczenia rozluźniająco-wzmacniające [kliknij tutaj lub w poniższy obrazek].

2. Zbyt duża eksploatacja organizmu

Drugą przyczyną bólu ciała może być to nadmiar ruchu. Mało komu grozi on dzisiejszych czasach, niemniej prawdą jest, że kiedy się przetrenowujemy i nie mamy chociaż jednego dnia na odpoczynek dla naszych mięśni i stawów to rzeczywiście, wyeksploatowane ciało może cierpieć.

 

3. Niepoprawne wykonywanie ćwiczeń

Trzecia sprawa to zły sposób prowadzenia aktywności fizycznej. Jeżeli nie masz dobrego trenera, który uczy Cię, jak utrzymać prawidłową sylwetkę i pokazuje Ci, w jaki sposób prawidłowo pracować mięśniami, utrzymując optymalne napięcie w nich – to możesz narobić sobie biedy. 

To są takie trzy mechaniczne przyczyny bólu naszego ciała. Jesteś też czwarty powód, o którym chcę Ci dzisiaj powiedzieć trochę więcej… 

 

4. Zranione serce

Nasze ciało często cierpi na skutek ran, które nosimy w naszym sercu. Jeżeli doświadczamy silnych zranień i bardzo konkretnego cierpienia – nie tylko z powodu naszych grzechów, ale także z powodu słabości innych, to ma to przełożenie na całe nasze życie: nie tylko na sferę emocjonalna i duchową, ale nade wszystko na nasze ciało. Ono cierpi razem z nami. Emocje, które kumulujemy latami w sobie mają swoje przełożenie na ciało. Często w naszym ciele pojawia się nadmierne napięcie mięśniowe, które spowodowane jest wielkimi zranieniami z naszej przeszłości. Niejednokrotnie są to zranienia z naszego dzieciństwa, kiedy wydarzyła nam się krzywda, na którą nie mieliśmy wpływu. Kiedy dotknęło nas zło, z którym nie potrafiliśmy sobie poradzić, nasze ciało zareagowało napięciem. 

Jeżeli nie mogliśmy skontrolować świata zewnętrznego, to zaczęliśmy kontrolować siebie. W dorosłym życiu objawia się to tym, że bardzo często spotykam dorosłe kobiety, które nie są w stanie się rozluźnić, które nie są w stanie puścić swoich mięśni, by poczuć się swobodnie i odczuć odprężenie, zrelaksowanie i jakąś przyjemność. Jest to dla nich bardzo duży krzyż.

I ze względu na rany, które noszą w swym sercu, ze względu na zranienia z dzieciństwa, odczuwają konkretny i ciągły ból w ciele.

Co można z tym zrobić? Co można zrobić z bólem, którego doświadczamy w naszym ciele?

sposoby krótkodystansowe, takie jak: sięganie po porady fizjoterapeuty, możemy chodzić na masaż, wydawać pieniądze, by choć przez chwilę poczuć ulgę w swoim ciele, żeby chociaż na jakiś czas pomóc swym zbolałym mięśniom. Możemy korzystać z jacuzzi czy ciepłych kąpieli w wannie. I to są wszystko sposoby, które pomagają na krótką metę. Ale jeśli chcesz znaleźć długodystansową pomoc, to chcę Ci dzisiaj powiedzieć o tym, co pomaga mi:

 

1. Kontakt ze swoim ciałem

Pierwszym krokiem by skutecznie zwalczyć ból swojego ciała jest nade wszystko uświadomienie sobie tego bólu. Chodzi o znalezienie napięcia w ciele – doświadczenie go i odczucie. To jest bardzo ważne, aby mieć świadomość siebie. Dlatego na zajęciach i kursach Worship Style bardzo mocno pracujemy nad świadomością naszego ciała, by konkretnie i świadomie przeżywać to, co jest w nas – nie uciekać od swojego ciała, ale spotkać się z nim.

 

2. Odkrycie źródła

Drugi krok na drodze do wolności od cierpienia to znalezienie przyczyny naszego bólu. Chodzi o zlokalizowanie, gdzie jest źródło mojego problemu. Być może potrzebujesz nazwać konkretne zranienie, które tak bardzo Cię dotknęło, że dzisiaj przez nie cierpisz. Nasze ciało nie jest głupie! Ono cały czas coś do nas mówi. Obserwując osoby które przychodzą do mnie na zajęcia czy warsztaty, widzę po ich ciele, jak wielkie rany noszą w sobie. I to jest bardzo ważne, aby od tych ran nie uciekać, ale zlokalizować je, nazwać po imieniu, i uświadomić sobie, dlaczego ja dzisiaj tak mam. Być może jako mała dziewczynka zostałaś wykorzystana, być może doświadczyłaś jakiejś przemocy fizycznej, która dzisiaj cały czas daje o sobie znać. To jest ważne, aby uporządkować swoją przeszłość – by się z nią spotkać i nie uciekać od niej.

 

3. Taniec w Duchu Świętym

Trzeci krok do tego, by poradzić sobie z bólem w ciele to przyjście z nim do Jezusa.

Ja głęboko wierzę w to, że to nie czas leczy rany. To Bóg leczy nasze rany. Leczy rany naszego serca i leczy ból naszego ciała. 

Dla mnie lekarstwem na ból jest wołanie o Ducha Świętego. Jak mówią nam Dzieje Apostolskie: „w Bogu poruszamy się i jesteśmy”(Dz 17,28). I to w Duchu Świętym możemy doświadczyć wolności od napięć, od bólu, od cierpienia. Bóg chce dla nas szczęścia. On przyszedł na świat po to, aby Jego owce miały życie i miały je w obfitości (J 10, 10). 

Dla mnie sposobem wyjścia naprzeciw wolności i otworzenia się na działanie Ducha Świętego jest taniec w Nim. Mówiąc konkretnie: staje w żywej obecności Boga, wołam o Ducha Świętego i modlę się poprzez taniec, poprzez ruch, który na początku jest pełen napięcia. I ja go czuję. Włączam więc moją ulubiona muzykę, która pomaga mi w modlitwie i tak, jak potrafię, tak jak czuję, zaczynam tańczyć, prosząc, aby to Duch Święty prowadził mojego kroki. 

Muszę Ci powiedzieć, że nawet nie wiem, w którym momencie doświadczam wolności od bólu, wolności od napięcia. Czuję tak ogromną radość i tak ogromna ulgę, której nie jestem sobie w stanie po ludzku wytworzyć. To Duch Święty daje prawdziwe poczucie wolności. To Duch Święty daje nam prawdziwe uzdrowienie, prawdziwe uwolnienie.

Chcę Cię dzisiaj zaprosić do wypróbowania czy ten sposób radzenia sobie z bólem będzie w jakikolwiek sposób dla Ciebie przydatny – może to będzie coś, co pomoże Ci poradzić sobie z konkretnym cierpieniem, które nosisz w swoim ciele. Zapraszam Cię wiec dzisiaj do tych trzech kroków:

✅ Stań w żywej obecności Boga, Który nieustannie z Tobą jest, włącz swoją ulubioną muzykę, zamknij oczy i poczuj swój oddech – bardzo świadomy i głęboki. Pozwól sobie na to, by poczuć to, co jest dzisiaj w Twoim ciele. Może to jest jakieś napięcie, może to jest coś nieprzyjemnego, od czego wolisz uciec… zachęcam Cię do tego, żeby wytrwać, żeby poczuć swoje ciało. Zaobserwuj, co towarzyszy Ci w Twoich uczuciach, w Twoich myślach. Poczuj dogłębnie siebie. 

✅ Zastanów się, dlaczego się tak dzisiaj czujesz? Co sprawiło, ze doświadczasz tego konkretnego cierpienia, dlaczego doświadczasz tego konkretnego bólu? Staraj się to nazwać tak jak potrafisz, tak jak umiesz, tak jak czujesz.

✅ Teraz zachęcam Cię, abyś wołał/-a o Ducha Świętego i o łaskę wolności w Twoim ciele. Proś Go o łaskę wolności od napięć, od Twojego bólu. Powiedz dziś: „Panie Jezu, przyjdź do mojego serca, do mojego życia, do mojego ciała. Poślij mi Swojego Świętego Ducha i daj mi doświadczyć wolności w Tobie.” Jeżeli chcesz, jeżeli potrzebujesz, zacznij poruszać swoim ciałem. To może być bardzo delikatny ruch, bardzo subtelny. Oddychaj w nim świadomie I zaproś Ducha świętego do swojego ciała. Niech On da Ci prawdziwą wolność, której ten świat dać Ci nie może.

P.S. Ten temat zgłębiamy na Kursie „Kobieta w Tańcu” – jeżeli jest on dla Ciebie ważny, zapisz się na listę osób oczekujących [kliknij tutaj lub w poniższy obrazek].

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uwielbiaj Tańcem
razem z nami!

Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj informacje o promocjach i wydarzeniach ze świata Tańca Uwielbienia!

Klikając w powyższy przycisk wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celu otrzymywania informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach od Worship Style sp. z o.o., zgodnie z polityką prywatności. W każdej chwili masz prawo do usunięcia danych, ich poprawy i wypisu.