Czy ćwiczenia muszą być KATOWANIEM swojego CIAŁA?

Czy wysiłek fizyczny zawsze musi oznaczać katorgę?

Chcę Ci powiedzieć, że z ogromnym zatrwożeniem i smutkiem przyglądam się i czytam posty różnych kobiet, które chcą zadbać o siebie, o swoje ciało, chcą schudnąć, mają potrzebę wymodelować swoje ciało i zrobić coś, by po prostu poczuć się dobrze z samą sobą. I szukają różnego rodzaju cateringów, diet, katorżniczych ćwiczeń, zapisują się na siłownię, robią różne nieprzyjemne dla siebie rzeczy, po to, żeby “zatroszczyć się” o swoje ciało. 

Ja tego nie rozumiem! – tzn. rozumiem potrzebę zadbania o siebie, o swoje ciało, rozumiem potrzebę tego, żeby schudnąć, bo sama kilka lat temu zmagałam się z nadwagą. Natomiast spotkałam w moim życiu żywego Boga, który pokazał mi, że ja mogę dbać o swoje ciało i chudnąć w ogóle o tym nie myśląc! Co się stało? Zaczęłam żyć pasją, zaczęłam żyć pełnią życia w Chrystusie i zaczęłam uwielbiać Boga całą sobą i ze wszystkich sił, tak, jak to robił król Dawid, czyli poprzez taniec. 

Chcę Ci powiedzieć, że od tego czasu zrzuciłam mnóstwo zbędnych kilogramów, a co najważniejsze moje ciało się wysmukliło, moje mięśnie nabrały pięknego kształtu, wyrzeźbiły się – nie w taki sposób jak na siłowni, bo nie stałam się teraz kulturystką i nie zaczęłam wyglądać jak facet. Zaczęłam wyglądać jak kobieta, która jest zadbana, piękna i która ma atrakcyjne ciało – nie dlatego, że wykonałam milion ćwiczeń, zakatowałam się i umarłam z wysiłku, ale dlatego, że spotkałam Boga którego chciałam uwielbiać moim ciałem – poprzez taniec. 

Taniec jest moją największą pasją. W języku Biblijnym taniec oznacza tyle co radość, więc ja zaczęłam się po prostu cieszyć i zaczęłam w ten sposób chudnąć. Dlaczego Ci o tym mówię? Słowo Boże, konkretnie Ewangelia wg świętego Mateusza, szósty rozdział, daje nam konkretną wskazówkę, co mamy robić ze swoim ciałem. Pan Jezus mówi:”Nie troszczcie się zbytnio o swoje życie i o swoje ciało.” Myślę, że słowem klucz w całym tym rozdziale jest słowo “zbytnio”. I najważniejsze jest wytłumaczenie Jezusa, dlaczego my nie mamy się troszczyć zbytnio:

„Popatrzcie na ptaki na niebie i nie sieją, nie żną, nie gromadzą w magazynach, a wasz Ojciec Niebieski je żywi. Czy wy nie znaczycie więcej niż one?Mt 6,26 

Czy Ty dla Boga nie znaczysz więcej niż wszystkie inne stworzenia? On, Który ukochał Cię odwieczną miłością pragnie Twojego szczęścia! Jak sam mówi w psalmie 45 – On pragnie Twego piękna! Król pragnie Twego piękna! Jestem przekonana, że to Bóg najbardziej na świecie pragnie Twojego dobra. To On chce, abyś czuła się atrakcyjna, abyś czuła się kobieca, abyś czuła się dobrze w swoim ciele, które jest przecież Jego świątynią. Zachęcam Cię więc do tego, żeby starać się o Królestwo Boże i o jego sprawiedliwość, a wszystko inne będzie Ci dodane. Wszystko! Pod pojęciem “wszystko” mieści się… wszystko! – więc także Twoje piękno, Twoje zgrabne ciało, Twoje wysmuklone mięśnie i Twoja radość. Zadowolenie z tego, że możesz żyć pełnią życia, pełnią swojej kobiecości i pełnią piękna. Do tego jesteś stworzona! 

Zachęcam Cię więc do podjęcia wysiłku, który jest radością.

Zapraszam Cię do tańca, którym możesz się też modlić!

Jedna odpowiedź

  1. Pięknie napisane! Kiedyś katowalam swoje ciało ćwiczeniami, dziś po prostu o nie dbam i kocham!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uwielbiaj Tańcem
razem z nami!

Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj informacje o promocjach i wydarzeniach ze świata Tańca Uwielbienia!

Klikając w powyższy przycisk wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celu otrzymywania informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach od Worship Style sp. z o.o., zgodnie z polityką prywatności. W każdej chwili masz prawo do usunięcia danych, ich poprawy i wypisu.