Sztuka Rozeznawania Tanecznego – 10 kroków do poznania WOLI BOŻEJ

Do czego zaprasza mnie Bóg? Czy mnie do tego powołuje? I czy JA CHCĘ to robić?

Wiele osób pyta mnie: „CZY SIĘ NADAJĘ? Mery, powiedz, czy to kurs dla mnie?”

Myślę, że to źle postawione pytanie. Dobrze postawione pytanie brzmi: czy do tego zaprasza mnie Bóg? Czy mnie do tego powołuje? I czy JA CHCĘ to robić? W końcu wola Boża nie jest dla nas karą, ale Łaską! Miejsce, do którego zaprasza Cię Bóg ma wprowadzać pokój i radość w Twoim sercu!

Jak sprawdzić i rozeznać, czy bycie instruktorem tańca uwielbienia to właśnie TO miejsce? Skąd dowiedzieć się, JAKA JEST MISJA MOJEGO ŻYCIA?

Do każdego z nas Bóg może mówić inaczej. Najczęściej Jego głos objawia się przez nasze:

 

1. PRAGNIENIA

Bóg wlewa w nasze serca pragnienia, po to byśmy je realizowali. Potrzeba nam więc pytać samego siebie: CZEGO CHCĘ I PRAGNĘ?

 

2. TALENTY

Powołanie zawodowe możemy rozeznawać poprzez nasze talenty, zdolności, predyspozycje – czyli coś, co jest wpisane w nas. Bóg nas wyposażył we wszystko, byśmy mogli realizować Jego wolę. Oczywiście potrzebujemy nasze talenty rozwijać i pielęgnować w sobie, jednak pierwszym krokiem jest poznawanie siebie, przyglądanie się temu, co robię dobrze, co potrafię.

 

3. PASJE

Jeśli chcę być instruktorem tańca uwielbienia, czy animatorem, to taniec musi być moją czynną pasją. Oczywiście Kurs jest świetną okazją do tego, by zmienić styl swojego życia jednak miejmy na uwadze to, że nic się nie stanie bez naszej WOLI. Pytanie więc, czy lubisz taniec? Czy jest to Twoją życiową pasją, którą chcesz zarażać innych?

4. DOŚWIADCZENIE

Jeżeli ktoś nie ma doświadczenia w tańcu lub ma to doświadczenie bardzo małe, to warto, by skorzystał z innych kursów które organizujemy i tworzymy (Taniec Uwielbienia.pl/kursy, WorshipStyle.pl/akademia). Bycie instruktorem oznacza bycie wzorem. Potrzeba więc nienagannego pokazu, by móc kogoś nauczyć prawidłowej techniki tanecznej. Poziom instruktorski wymaga kilkuletniego doświadczenia tanecznego. Nie jest to Kurs dla osób początkujących.

 

5. POCZUCIE RYTMU

To, czy potrafię poruszać się do muzyki determinuje moją zdolność do prowadzenia innych w tańcu uwielbienia. Jeśli muzyka mi absolutnie nie przeszkadza, mogę oczywiście tańczyć dla Boga w zaciszu swojego domu lub podczas spotkania tanecznej wspólnoty, jednak nie nauczę nikogo tańca do muzyki, jeśli jej „nie słyszę”.

 

6. MOŻLIWOŚCI FIZYCZNE

Powiedzmy sobie wprost: nie poprowadzę kogoś w tańcu jeśli sama się ledwo ruszam! Zawód instruktora jest dla Ciebie jeśli masz dobrą koordynacja ruchową i wysoką sprawność fizyczną.

 

7. PRAGNIENIE ROZWOJU

Jeśli nie chcesz inwestować w siebie i poświęcać czasu na swój rozwój, to nasz Kurs absolutnie nie jest dla Ciebie. Kurs jest bardzo intensywnym i wymagającym szkoleniem, które trwa całe 8 miesięcy po to, żebyśmy mogli się dobrze przygotować do profesjonalnego prowadzenia zajęć i animacji na Bożą chwałę. Wymaga on Twojej pracy i dużego zaangażowania.

8. CECHY PRZYWÓDCZE

Jeżeli ktoś nie ma doświadczenia w tańcu lub ma to doświadczenie bardzo małe, to warto, by skorzystał z innych kursów które organizujemy i tworzymy (Taniec Uwielbienia.pl/kursy, WorshipStyle.pl/akademia). Bycie instruktorem oznacza bycie wzorem. Potrzeba więc nienagannego pokazu, by móc kogoś nauczyć prawidłowej techniki tanecznej. Poziom instruktorski wymaga kilkuletniego doświadczenia tanecznego. Nie jest to Kurs dla osób początkujących.

 

9. MIŁOŚĆ DO LUDZI

Jeśli chcesz zostać instruktorem tańca uwielbienia to z całą pewnością chcesz KOCHAĆ LUDZI I IM SŁUŻYĆ. Potrzeba Miłości jest, moim zdaniem, ważniejsza niż posiadanie wszelkich umiejętności tanecznych. Jeśli nie lubisz pracować z ludźmi, nie jest to praca dla Ciebie.

 

10. MIŁOŚĆ DO BOGA

Zdając egzamin na instruktora Worship Style, poza nauczycielem tańca, stajesz się też ewangelizatorem: czyli osobą, która mówi o Bogu i o Jego Miłości całą/całym sobą. By być dobrym instruktorem potrzeba nam być zakorzenionym w Chrystusie i pragnąć odpowiadać na Jego Miłość ze wszystkich sił.

 

Podsumowując, to czy się „nadajesz” nie jest w ogóle zależne od mojej opinii. I to nie ja mogę Ci udzielić na nie odpowiedzi. Na to pytanie może Ci odpowiedzieć tylko Bóg! Nie bój się więc Go pytać i słuchać tego, co mówi w Twoim sercu!


Jeśli jest w Tobie pragnienie, by prowadzić ludzi w uwielbieniu Boga tańcem – idź za tym pragnieniem i pozwalaj się Bogu przemieniać i uzdalniać do tego, do czego On Cię zaprasza.

W końcu Bóg nie powołuje wykształconych, ale kształci powołanych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uwielbiaj Tańcem
razem z nami!

Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj informacje o promocjach i wydarzeniach ze świata Tańca Uwielbienia!

Klikając w powyższy przycisk wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celu otrzymywania informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach od Worship Style sp. z o.o., zgodnie z polityką prywatności. W każdej chwili masz prawo do usunięcia danych, ich poprawy i wypisu.