DUCHOWE uwielbienie TAŃCEM?

Jakiś czas temu dostałam bardzo nietuzinkowe pytanie: „Co jeśli moja dusza chciałaby się ruszyć, a ciało odmawia? Czy jest coś takiego jak DUCHOWE UWIELBIENIE TAŃCEM?”

Głęboko wierzę w to, że kiedy staramy się o królestwo Boże i o jego sprawiedliwość, to wszystko inne jest nam dodane (por. Mt 6, 33). Wciąż jednak wiem, że łaska bazuje na naturze! I prawdą jest to, że kiedy my rzeczywiście uwielbiamy Boga, kiedy zajmujemy się Nim, to On zajmuje się nami.  

Dziś jednak chcę Ci powiedzieć, że… Bóg za Ciebie nie zatańczy! On da Ci łaskę, on da Ci potrzebne siły do tego byś mógł/mogła ruszyć swoim ciałem na jego chwałę, ale to od Ciebie zależy, czy będziesz z tą łaską współpracować.  

W siedemnastym rozdziale w Księdze wyjścia (Wj 17, 8-13) mamy opisany fragment walki Izraelitów z Amalekitami:

„Przybyli wtedy Amalekici, aby w Refidim walczyć z Izraelem. Mojżesz rzekł do Jozuego: wybierz sobie dzielnych mężów i idź, aby jutro stoczyć walkę z Amalekitami. Ja natomiast stanę na szczycie wzgórza, a laska Boże będzie w moim ręku. Jozue uczynił tak jak mu polecił Mojżesz. Wyruszył i stanął do bitwy z Amalekitami. Mojżesz tymczasem, Aaron i Chur weszli na szczyt wzgórza. Kiedy Mojżesz trzymał ręce podniesione do góry, przeważał Izrael, a kiedy ręce opuszczał – zwyciężał Amalekita. Kiedy już bardzo ciążyły ręce Mojżeszowi, Aaron i Chur wzięli kamień i podsunęli pod niego, tak, że mógł usiąść. Ręce natomiast podtrzymywali u góry, ten z jednej, a ten z drugiej strony. W ten sposób ręce Mojżesza były podtrzymywane do zachodu słońca i przepędził Jouze Amaleka i wszystkich ludzi rażąc ich ostrzem miecza.”

Co jest w tym fragmencie niesamowite? To, że z jednej strony Mojżesz modli się, wzywa Boga, a z drugiej – Izraelici walczą. Myślę sobie, że ten fragment idealnie pokazuje, co mamy robić z naszym życiem. Jest taka złota zasada: „ora et labora”, czyli módl się i pracuj. To są dwa wiosła, bez których nasza łódka nie popłynie. Możemy modlić się i prosić, żeby Bóg sprawił w nas jakiś CUD: żebyśmy schudli, żebyśmy przestali cierpieć ma zwyrodnienia kręgosłupa, żeby przestało nas boleć ciało – owszem. Ale jeżeli my nie damy Bogu przestrzeni do tego, by mógł w nas działać, to co On może zrobić? Bóg za Ciebie nie zatańczy! Ale może Ci dać potrzebne siły, potrzebną łaskę do tego, byś Ty mógł/mogła się ruszyć.

Zachęcam więc do wzywania obecności Ducha Świętego, byśmy otwierali się na Bożą łaskę, byśmy otwierali się na Jego działanie, by On rzeczywiście mógł nas uzdalniać do tańca na Jego chwałę, by mógł namaszczać nasze kroki. Z drugiej zaś strony przypominam, że CUD oznacza, że Czas Unieść… Duszę! (i ciało). Więc żeby osiągnąć jakikolwiek cel potrzebna jest nie tylko modlitwa, ale i praca!

Oczywiście ja nie jestem zwolennikiem tego, że ta praca musi być jakaś katorżnicza i mamy się przesadnie zaćwiczyć na śmierć – przeciwnie! Cała nasza praca, wszystko co robimy ma być radością, ma być czynione z dziękczynieniem i ma być przeżywane przez nas w sposób piękny. Wciąż jednak jakiś wysiłek po stronie człowieka musi zostać podjęty. Zachęcam Cię więc do tego, żeby przyzywać obecności Ducha Świętego, by opierać się na Nim, ale i by wejść w przestrzeń walki. Walka o Ciebie toczy się nieustannie, walka o Ciebie, o Twoje życie, o to czy będziesz przeżywać je w sposób piękny, radosny, czy byle jak. Ty bez Boga nic nie możesz uczynić i wszystko w Twoim życiu jest łaską. Ale też Bóg nic na siłę nie zrobi w Twoim życiu. Jeżeli więc chcesz się otworzyć na Jego błogosławieństwo, jeżeli chcesz się otworzyć na Jego łaskę, to zapraszam Cię nie tylko do modlitwy, ale i do działania.

Jeżeli chcesz podjąć pierwszy krok w tańcu uwielbienia, to zapraszam Cię na kurs online – pierwszy w historii Worship Style – „Zacznij tańczyć dla Boga”. To jest niesamowita okazja do tego, by stworzyć Bogu przestrzeń w naszym życiu – w tej strefie fizycznej, ale i duchowej. To okazja, by otworzyć się na Boże działanie w nas i by podjąć konkretne kroki do tego, by Jego Łaska mogła w nas zaowocować.

Zapraszam Cię serdecznie!

Szczegóły i zapisy na stronie: TaniecUwielbienia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uwielbiaj Tańcem
razem z nami!

Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj informacje o promocjach i wydarzeniach ze świata Tańca Uwielbienia!

Klikając w powyższy przycisk wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celu otrzymywania informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach od Worship Style sp. z o.o., zgodnie z polityką prywatności. W każdej chwili masz prawo do usunięcia danych, ich poprawy i wypisu.